ابزار سایت

افزونه_اخبار

فصل 6- افزونه «اخبار»

6-1- مقدمه

هدف از این افزونه، نمایش اخبار به کاربران شبکه است. در افزونه اخبار فقط مدیر می‌‏تواند با وارد شدن به بخش اخبار از سامانه، اخبار جدیدی تولید کرده و به کاربران نمایش دهد. اخبار‏ ایجادشده در «صفحه اصلی»، و مهم‌تر از آن در ابزارک «اخبار» نشان داده می‏‌شوند. همچنین کاربران با وارد شدن به صفحه «اخبار»، می‌‏توانند آخرین اخبار، بالاترین امتیازدهی شده و بیشترین بحث شده را مشاهده کرده و یا به‌وسیله برچسب، اخبار مورد نظر را جست‌وجو کنند.

شکل 1: صفحه ورود به اخبار سامانه

6-2- شرح افزونه

در بخش «اخبار» کاربر عادی امکان ایجاد خبر را ندارد و فقط مدیر سامانه امکان ایجاد، ویرایش و یا پاک‌کردن اخبار را دارد، حتی ناظمی که مدیر سامانه تعیین کرده است فقط امکان ویرایش، حذف و گزارش تخلف را دارد ولی امکان ایجاد خبر را ندارد. کاربر مدیر در هنگام ایجاد خبر توانایی ذخیره کردن خبر به عنوان پیش‌‏نویس را داشته و در این حالت تا زمان تکمیل نشدن خبر کاربران دیگر امکان مشاهده آن را ندارند. همچنین در هنگام ایجاد خبر، می‏‌توان برچسب‏‌ها، عنوان و متن خبر را وارد کرد شکل 2 نمایی از فرم ایجاد خبر را نشان می‌‏دهد. این فرم را فقط کاربر مدیر می‏‌تواند مشاهده کند.

شکل 2: نمایی از فرم ایجاد خبر در افزونه اخبار

فهرست اخبار تولیدشده توسط مدیر، در صفحه «اخبار» قابل مشاهده بوده و کاربران می‌توانند فهرستی از اخبار به همراه توضیح مختصری از هر خبر را مشاهده کرده و یا در صورت نیاز وارد هر خبر شده و توضیحات کامل آن را مشاهده کنند. شکل 3 نمایی از صفحه «اخبار» را نشان می‌دهد.

شکل 3: نمایی از فهرست اخبار تولیدشده

همچنین کاربر مدیر، در نمایه خود می‌تواند اخبار ایجادشده توسط خود را مشاهده کرده یا با کلیک بر روی دکمه «نمایش همه»، وارد فهرست تمامی اخبار شود. شکل 4 نمایی از ابزارک «اخبار» در نمایه کاربر مدیر را نشان می‌دهد.

شکل 4: نمایی از ابزارک اخبار در نمایه کاربر مدیر

مدیر سامانه در بخش اخبار زمانی که وارد یک خبر می‌شود مطابق شکل 5 امکان مشاهده نظرات کاربران دیگر را دارد و می‌تواند دیدگاه‌های کاربران را پاک کند و یا برای آن گزارش تخلف ارسال نماید و همچنین امکان پاک کردن حساب کاربری نویسنده دیدگاه را از سامانه دارد.

شکل 5: قابلیت‌های مدیر بر روی دیدگاه‌ها

6-1- قابلیت‌های مدیریتی

در بخش «مدیریت افزونه‌ها» با ورود به تنظیمات افزونه «اخبار» مطابق شکل 6 مدیر سامانه امکان تعیین نمودن تعداد نوشته در هر صفحه را دارد.

شکل 6: تنظیم تعداد اخبار در هر صفحه

افزونه_اخبار.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45