ابزار سایت

افزونه_ارتباط_با_اینستاگرام

فصل 44- افزونه ارتباط با اینستاگرام

44-1- مقدمه

افزونه «ارتباط با اینستاگرام» امکان نمایش تصاویر شبکه اجتماعی اینستاگرام را فراهم نموده است. این افزونه شامل ابزارکی است که تصاویر عمومی اینستاگرام را در صفحه «نمایه» و «داشبورد» نمایش می‌دهد. همچنین مدیر سامانه می‌تواند از طریق بخش مدیریت صفحات سامانه، ابزارک افزونه را در صفحه مربوط به نمایه یک کاربر و صفحه مربوط به یک گروه نمایش داده و امکان شخصی‌سازی آن را فعال کند.

44-2- شرح افزونه

با استفاده از این افزونه و پس از تنظیم نام کاربری اینستاگرام، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند لیست تصاویر منتشرشده در صفحه اینستاگرام آن نام کاربری را مشاهده نمایند. همچنین کاربران می‌توانند با کلیک بر روی یک تصویر، به صفحه مخصوص آن تصویر در اینستاگرام وارد شوند.

در صفحه اصلی و داشبورد نسخه رومیزی شبکه اجتماعی، ابزارک مخصوص این افزونه به‌طور پیش‌فرض قرار داده شده است. همچنین امکان قرار دادن این ابزارک در صفحه یک گروه و صفحه نمایه کاربر وجود دارد که در صورت فعال شدن امکان شخصی‌سازی صفحات توسط مدیریت، کاربران می‌توانند نام کاربری اینستاگرام خود را تنظیم کنند.

شکل 1: افزونه اینستاگرام

برای بالا بردن سرعت دریافت اطلاعات، تمامی تصاویر به شکل پویا در صفحه بارگیری می‌شوند. همچنین برای جلوگیری از بارگیری مطالب بسیار قدیمی و بهبود تجربه کاربری، مقدار مشخصی از مطالب کاربران در ابتدا بارگیری شده و با مرور مطالب قدیمی‌تر توسط کاربر، مطالب قدیمی‌تر بیشتری در صفحه بارگیری می‌شود.

در صفحه تنظیم نام کاربری و وجود داشتن نام کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام، نام کاربری و تصویر آن به همراه لینک صفحه اینستاگرام نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، پیغام مناسب نمایش داده خواهد شد.

43-3- قابلیت‌های مدیریتی

برای استفاده از افزونه اینستاگرام، تنها نیاز است تا نام کاربری اینستاگرام تنظیم شود و نیاز به داشتن هیچ‌گونه دانش برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی ندارد. نام کاربری پیش‌فرض تنها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ابزارک شخصی‌سازی نشده باشد.

شکل 2: تنظیمات افزونه ارتباط با اینستاگرام

افزونه_ارتباط_با_اینستاگرام.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45