ابزار سایت

افزونه_ارتباط_با_تلگرام

فصل 39- افزونه ارتباط با تلگرام

39-1- مقدمه

افزونه «تلگرام» امکان نمایش و انتشار مطالب در گروه‌ها و کانال‌های برنامه پیام‌رسان تلگرام را فراهم نموده است. این افزونه همچنین شامل ابزارکی است که این مطالب را در صفحه «نمایه» و «داشبورد» نمایش می‌دهد. افزون بر آن از طریق آیکون تلگرام در منوی بالایی شبکه اجتماعی، امکان انتقال به گروهی خاص در برنامه تلگرام و یا صفحه تلگرام وجود دارد.

39-2- شرح افزونه

با استفاده از این افزونه، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند لیست گروه‌ها و کانال‌های تلگرام متصل به شبکه اجتماعی را مشاهده نموده و با انتخاب یک گروه یا کانال، مطالب منتشرشده را بدون نیاز به ورود به برنامه تلگرام مشاهده کنند. علاوه بر آن، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند از طریق فرم مهیا شده در انتهای صفحه مربوط به یک گروه در شبکه اجتماعی و بدون نیاز به ثبت‌نام در برنامه تلگرام، مطالب خود را در گروه موردنظر منتشر کنند. این نوشته‌ها به همراه نام و لینک نویسنده و از طریق بات تلگرام در گروه مورد نظر منتشر می‌شود.

شکل 1: نمای افزونه ارتباط با تلگرام

در نسخه رومیزی این افزونه ابزارک آن در صفحه اصلی و داشبورد برای کاربران قرار داده شده است. این ابزارک امکان مشاهده تمامی نوشته‌های گروه‌ها و کانال‌های مختلف را فراهم کرده است. هم در ابزارک و هم در صفحه، مطالب جدیدتر کاربران بدون نیاز به دوباره‌سازی صفحه مرورگر و به صورت آنی در صفحه بارگذاری می‌شوند.

شکل 2: منو افزونه تلگرام

در صفحه اصلی و داشبورد نسخه رومیزی شبکه اجتماعی، ابزارک مخصوص این افزونه قرار داده شده است که این ابزارک امکان مشاهده تمامی نوشته‌های گروه‌ها و کانال‌های مختلف را فراهم کرده است. در صورت اتصال افزونه گروه‌ها به افزونه تلگرام از طریق بخش مدیریت افزونه گروه‌ها، این ابزارک در صفحه اختصاصی گروه‌ها نمایش داده می‌شود. شکل 3: منو افزونه تلگرام

مطالب جدیدتر کاربران هم در ابزارک و هم در صفحه افزونه، بدون نیاز به دوباره‌سازی صفحه مرورگر و به‌صورت آنی در صفحه بارگذاری می‌شوند. همچنین برای جلوگیری از بارگیری مطالب قدیمی و بهبود تجربه کاربری، مقدار مشخصی از مطالب کاربران در ابتدا بارگیری شده و با مرور مطالب قدیمی‌تر توسط کاربر، مطالب قدیمی‌تر بیشتری در صفحه بارگیری می‌شود. در صفحه مربوط به یک گروه، درصورتی‌که یک نوشته توسط کاربر شبکه اجتماعی منتشرشده باشد، تصویر مربوط به آن کاربر به همراه لینک صفحه شخصی او در کنار نوشته نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، اسم نویسنده به همراه تصویر پیش‌فرض تلگرام در کنار نوشته نمایش داده خواهد شد.

با نصب این افزونه، برای کلیه کاربران، اعم از کاربرانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و کاربرانی که به‌صورت مهمان از سامانه بازدید می‌کنند، امکان دسترسی به صفحه «تلگرام» و یا آدرس گروهی خاص در برنامه تلگرام از طریق آیکون تلگرام در منوی بالایی شبکه اجتماعی میسر است.

شکل 4: منو افزونه تلگرام

39-3- قابلیت‌های مدیریتی

برای استفاده از افزونه تلگرام، نیاز است تا یک بات در برنامه پیام‌رسان تلگرام ایجاد شود. برای این کار به بات botFather در برنامه تلگرام رجوع کرده و پس از طی مراحل لازم و ایجاد بات، کلید API بات را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که ایجاد بات تلگرام نیاز به داشتن هیچ‌گونه دانش برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی ندارد. سپس لازم است تا این بات در گروه‌ها و کانال‌های مربوط به شبکه اجتماعی اضافه شود.

پس از ایجاد بات تلگرام مخصوص شبکه اجتماعی و ثبت کلید API بات در بخش تنظیمات افزونه، مدیریت سامانه می‌تواند لیست تمامی گروه‌ها و کانال‌های متصل به این بات را مشاهده نماید. از طریق بخش تنظیمات، مدیریت سامانه می‌تواند نام و توضیحات گروه یا کانال را ویرایش کند. همچنین امکان مخفی کردن گروه‌ها و تغییر ترتیب نمایش آن‌ها مهیا شده است. مدیریت سامانه می‌تواند از طریق صفحه تلگرام، نوشته‌های نامرتبط را حذف کند و یا مطالب خود را در کانال‌های تلگرام منتشر کند.

همچنین مدیریت سامانه می‌تواند با اتصال تلگرام به افزونه گروه‌ها و فعال کردن امکان شخصی‌سازی صفحات گروه‌ها، هر گروه را به صفحات متفاوت تلگرام متصل کند.

شکل 5: تنظیمات افزونه ارتباط با تلگرام

شکل 6: تنظیمات افزونه ارتباط با تلگرام

افزونه_ارتباط_با_تلگرام.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45