ابزار سایت

افزونه_ارتباط_با_تلگرام

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
نگارش بعد
نگارش قبل
افزونه_ارتباط_با_تلگرام [2017/01/18 11:36]
admin
افزونه_ارتباط_با_تلگرام [2019/01/15 12:45] (فعلی)
خط 6: خط 6:
 ===== 39-2- شرح افزونه ===== ===== 39-2- شرح افزونه =====
  
-با استفاده از این افزونه، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند لیست گروه‌ها و کانال‌های تلگرام متصل به شبکه اجتماعی را مشاهده نموده و با انتخاب یک گروه یا کانال، مطالب منتشر شده را بدون نیاز به ورود به برنامه تلگرام مشاهده کنند. علاوه بر آن، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند از طریق فرم مهیا شده در انتهای صفحه مربوط به یک گروه در شبکه اجتماعی و بدون نیاز به ثبت‌نام در برنامه تلگرام، مطالب خود را در گروه موردنظر منتشر کنند. این نوشته‌ها به همراه نام و آدرس پیوند نویسنده و از طریق بات تلگرام در گروه مورد نظر منتشر می‌شود.+با استفاده از این افزونه، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند لیست گروه‌ها و کانال‌های تلگرام متصل به شبکه اجتماعی را مشاهده نموده و با انتخاب یک گروه یا کانال، مطالب منتشرشده را بدون نیاز به ورود به برنامه تلگرام مشاهده کنند. علاوه بر آن، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند از طریق فرم مهیا شده در انتهای صفحه مربوط به یک گروه در شبکه اجتماعی و بدون نیاز به ثبت‌نام در برنامه تلگرام، مطالب خود را در گروه موردنظر منتشر کنند. این نوشته‌ها به همراه نام و لینک نویسنده و از طریق بات تلگرام در گروه مورد نظر منتشر می‌شود.
  
 <​imgcaption 20177|نمای افزونه ارتباط با تلگرام>​{{ :20177.png }}</​imgcaption>​ <​imgcaption 20177|نمای افزونه ارتباط با تلگرام>​{{ :20177.png }}</​imgcaption>​
خط 14: خط 14:
 <​imgcaption telgram2|منو افزونه تلگرام>​{{ :​telgram2.png }}</​imgcaption>​ <​imgcaption telgram2|منو افزونه تلگرام>​{{ :​telgram2.png }}</​imgcaption>​
  
-در صفحه اصلی و داشبورد نسخه رومیزی شبکه اجتماعی، ابزارک مخصوص این افزونه قرار داده شده است که امکان مشاهده تمامی نوشته‌های گروه‌ها و کانال‌های مختلف را فراهم کرده است.+در صفحه اصلی و داشبورد نسخه رومیزی شبکه اجتماعی، ابزارک مخصوص این افزونه قرار داده شده است که این ابزارک ​امکان مشاهده تمامی نوشته‌های گروه‌ها و کانال‌های مختلف را فراهم کرده است. در صورت اتصال افزونه گروه‌ها به افزونه تلگرام از طریق بخش مدیریت افزونه گروه‌ها، این ابزارک در صفحه اختصاصی گروه‌ها نمایش داده می‌شود.
 <​imgcaption telgram4|منو افزونه تلگرام>​{{ :​telgram4.png }}</​imgcaption>​ <​imgcaption telgram4|منو افزونه تلگرام>​{{ :​telgram4.png }}</​imgcaption>​
  
-مطالب جدیدتر کاربران هم در ابزارک و هم در صفحه افزونه، بدون نیاز به دوباره‌سازی صفحه مرورگر و به صورت آنی در صفحه بارگزاری می‌شوند. همچنین برای جلوگیری از بارگیری مطالب قدیمی و بهبود تجربه کاربری، مقدار مشخصی از مطالب کاربران در ابتدا بارگیری شده و با مرور مطالب قدیمی‌تر توسط کاربر، مطالب قدیمی‌تر بیشتری در صفحه بارگیری می‌شود.+مطالب جدیدتر کاربران هم در ابزارک و هم در صفحه افزونه، بدون نیاز به دوباره‌سازی صفحه مرورگر و بهصورت آنی در صفحه بارگذاری می‌شوند. همچنین برای جلوگیری از بارگیری مطالب قدیمی و بهبود تجربه کاربری، مقدار مشخصی از مطالب کاربران در ابتدا بارگیری شده و با مرور مطالب قدیمی‌تر توسط کاربر، مطالب قدیمی‌تر بیشتری در صفحه بارگیری می‌شود. 
 +در صفحه مربوط به یک گروه، درصورتی‌که یک نوشته توسط کاربر شبکه اجتماعی منتشرشده باشد، تصویر مربوط به آن کاربر به همراه لینک صفحه شخصی او در کنار نوشته نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، اسم نویسنده به همراه تصویر پیش‌فرض تلگرام در کنار نوشته نمایش داده خواهد شد.
  
-در صفحه مربوط به یه گروه، در صورتی که یک نوشته توسط کاربر شبکه اجتماعی منتشر شده باشد، تصویر مربوط به آن کاربر به همراه لینک صفحه شخصی او در کنار نوشته نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، اسم نویسنده به همراه تصویر پیشفرض تلگرام در کنار نوشته نمایش داده خواهد شد. 
  
-با نصب این افزونه، برای کلیه کاربران، اعم از کاربرانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و کاربرانی که به صورت مهمان از سامانه بازدید می‌کنند، امکان دسترسی به صفحه «تلگرام» و یا آدرس گروهی خاص در برنامه تلگرام از طریق آیکون تلگرام در منوی بالایی شبکه اجتماعی میسر است.+با نصب این افزونه، برای کلیه کاربران، اعم از کاربرانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و کاربرانی که بهصورت مهمان از سامانه بازدید می‌کنند، امکان دسترسی به صفحه «تلگرام» و یا آدرس گروهی خاص در برنامه تلگرام از طریق آیکون تلگرام در منوی بالایی شبکه اجتماعی میسر است.
  
 <​imgcaption 20170118-150115|منو افزونه تلگرام>​{{ :​pasted:​20170118-150115.png }}</​imgcaption>​ <​imgcaption 20170118-150115|منو افزونه تلگرام>​{{ :​pasted:​20170118-150115.png }}</​imgcaption>​
خط 28: خط 28:
 ===== 39-3- قابلیت‌های مدیریتی ===== ===== 39-3- قابلیت‌های مدیریتی =====
  
-برای استفاده از افزونه تلگرام، نیاز است تا یک بات در برنامه پیام‌رسان تلگرام ایجاد شود. برای این کار به بات botFather در برنامه تلگرام رجوع کرده و پس از طی مراحل لازم و ایجاد بات، کلید API بات را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که ایجاد بات تلگرام نیاز به داشتن هیچگونه دانش برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی ندارد. سپس لازم است تا این بات در گروه‌ها و کانال‌های مربوط به شبکه اجتماعی اضافه شود.+برای استفاده از افزونه تلگرام، نیاز است تا یک بات در برنامه پیام‌رسان تلگرام ایجاد شود. برای این کار به بات botFather در برنامه تلگرام رجوع کرده و پس از طی مراحل لازم و ایجاد بات، کلید API بات را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که ایجاد بات تلگرام نیاز به داشتن هیچگونه دانش برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی ندارد. سپس لازم است تا این بات در گروه‌ها و کانال‌های مربوط به شبکه اجتماعی اضافه شود. 
 + 
 +پس از ایجاد بات تلگرام مخصوص شبکه اجتماعی و ثبت کلید API بات در بخش تنظیمات افزونه، مدیریت سامانه می‌تواند لیست تمامی گروه‌ها و کانال‌های متصل به این بات را مشاهده نماید. از طریق بخش تنظیمات، مدیریت سامانه می‌تواند نام و توضیحات گروه یا کانال را ویرایش کند. همچنین امکان مخفی کردن گروه‌ها و تغییر ترتیب نمایش آن‌ها مهیا شده است. مدیریت سامانه می‌تواند از طریق صفحه تلگرام، نوشته‌های نامرتبط را حذف کند و یا مطالب خود را در کانال‌های تلگرام منتشر کند. 
 + 
 +همچنین مدیریت سامانه می‌تواند با اتصال تلگرام به افزونه گروه‌ها و فعال کردن امکان شخصی‌سازی صفحات گروه‌ها، هر گروه را به صفحات متفاوت تلگرام متصل کند.
  
-پس از ایجاد بات تلگرام مخصوص شبکه اجتماعی و ثبت کلید API بات در بخش تنظیمات افزونه، مدیر سامانه می‌تواند لیست تمامی گروه‌ها و کانال‌های متصل به این بات را مشاهده نماید. از طریق بخش تنظیمات، مدیر سامانه امکان ویرایش نام و توضیحات گروه یا کانال را دارد. همچنین امکان مخفی کردن گروه‌ها و تغییر ترتیب نمایش آن‌ها مهیا شده است. کاربر مدیر ​ همچنین می‌تواند از طریق صفحه تلگرام، نوشته‌های نامرتبط را حذف و یا مطالب خود را در دیگر کانال‌های تلگرام منتشر کند. 
  
  
افزونه_ارتباط_با_تلگرام.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45