ابزار سایت

افزونه_اسلایدشو

فصل 48- افزونه اسلایدشو

48-1- مقدمه

افزونه «اسلایدشو» امکان نمایش مطالب متنوع را در قالب اسلایدشو در صفحه اصلی نسخه تلفن همراه فراهم نموده است. با نصب این افزونه، آخرین اخبار شبکه اجتماعی و همچنین عنوان انجمن‌ها در قالب دو ابزارک مجزا به صفحه اصلی نسخه موبایل افزوده می‌شود. همچنین مدیریت سامانه قادر است تا اسلایدشوهای اضافی را به‌سادگی ایجاد و مدیریت کند.

48-2- شرح افزونه

با استفاده از این افزونه، کاربران شبکه اجتماعی می‌توانند در صفحه اصلی نسخه تلفن همراه، لیست آخرین اخبار منتشرشده از طریق افزونه اخبار را مشاهده نموده و در صورت نیاز به صفحه خبر مورد نظر منتقل شوند. همچنین یک ابزارک دیگر فهرستی از عناوین انجمن‌ها را به همراه توضیح و تاریخ آخرین پاسخ نمایش می‌دهد.

شکل 1: افزونه اسلایدشو

48-3- قابلیت‌های مدیریتی

پس از نصب افزونه، ابزارک اخبار و ابزارک انجمن به‌طور خودکار به لیست ابزارک‌های صفحه اصلی تلفن همراه افزوده می‌شوند. مدیریت سامانه می‌تواند از طریق زبانه اول در بخش تنظیمات افزونه، حداکثر تعداد اسلایدهای نمایش داده‌شده در این دو ابزارک و همچنین حداکثر تعداد حروف متن در ابزارک اخبار را مشخص کند.

شکل 2: تنظیمات افزونه اسلایدشو

همچنین مدیریت سامانه می‌تواند از طریق زبانه دوم در بخش تنظیمات افزونه، ابزارک دیگری را ایجاد کرده و با مطالب دلخواه خود منتشر کند. در این بخش به ازای هر آلبوم ساخته‌شده، یک ابزارک به لیست ابزارک‌های صفحه اصلی تلفن همراه اضافه خواهد شد.

شکل 3: افزودن مورد دلخواه به افزونه اسلایدشو

کاربر مدیر می‌تواند با ورود به بخش اسلایدها، مطالب هر اسلاید را از طریق ویرایشگر حرفه‌ای متن وارد کند. در این بخش، مدیر به‌سادگی و با استفاده از ماوس می‌تواند ترتیب چینش اسلایدها را تغییر دهد.

شکل 4: لیست آلبوم‌ها و نحوه ویرایش آن‌ها

افزونه_اسلایدشو.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45