ابزار سایت

افزونه_اعلان_ها

فصل 23- افزونه «اعلان‌ها»

23-1- مقدمه

افزونه اعلان‌ها بستری را به جهت اطلاع‌رسانی به کاربران فراهم می‌کند. توسط این افزونه قسمت‌های مختلف سامانه قادر هستند تا کاربر را از برخی رویدادها باخبر کنند. به عنوان مثال در صورتی که فردی درخواست دوستی به کاربر دیگری ارسال کند، کاربر مذکور اعلانی مبنی بر درخواست دوستی را دریافت خواهد کرد.

23-2- شرح افزونه

بخش «اعلان‌ها» بر روی نوارابزار قرار دارد که گزارشی مختصر از انجام کارهایی مثل ارسال پیام در یک انجمن و یا گذاشتن نظر بر روی تصاویر، ویدیو و یا تمامی اتفاقاتی که در قسمت‌های مختلف توسط کاربران دیگر انجام شده را نمایش می‌دهد.

شکل 1: پیوند اعلان‌ها در نوارابزار اصلی

با کلیک بر روی علامت اعلان (شکل 1)، پنجره‌ای مطابق شکل 2 نمایش داده می‌شود که در آن اعلان‌های سامانه را کاربر می‌تواند مشاهده نماید و با کلیک بر روی هر اعلان، کاربر وارد صفحه مربوط به همان اعلان می‌شود. برای مثال کاربر با کلیک بر روی اعلان یک تصویر وارد صفحه تصویر مذکور می‌شود.

گزارشی از اعلان‌های سامانه شکل 2

با کلیک بر روی نمایش همه موارد، کاربر به صفحه‌ای مطابق شکل 3 هدایت شده و همه اعلان‌ها به او نشان داده می‌شود. «اعلان‌ها» از آن دسته افزونه‌هایی است که تعداد زیادی از بخش‌های سامانه به آن وابسته بوده و از این حیث ضروری محسوب می‌شود.

شکل 3: نمایش همه اعلان‌ها

افزونه_اعلان_ها.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45