ابزار سایت

افزونه_رخدادها

فصل 20- افزونه «رویدادها»

20-1- مقدمه

برای اطلاع‌رسانی درباره هر موضوعی می‌توان از رویداد استفاده کرد. به عنوان مثال کاربران در صورتی که قصد برگزاری جلسه و یا ملاقات با دوستان را داشته باشند می‌توانند از این افزونه استفاده نمایند؛ بدین صورت که رویدادی را ایجاد کرده و افراد مورد نظر را به آن دعوت نموده و همچنین از تعداد شرکت‌کنندگان در این رویداد مطلع شوند.

20-2- شرح افزونه

افزونه «رویدادها» بستری را برای تعریف رویداد، دعوت از دوستان برای پیوستن به آن و همچنین به اشتراک‌گذاری آن ارائه می‌کند.

شکل 1: افزودن رویداد

همان‌طور که در شکل 1 مشاهده می‌شود با کلیک بر روی گزینه «افزودن رویداد جدید» کاربر وارد صفحه‌ «ایجاد رویداد» می‌شود (شکل 2). برای ساختن یک رویداد باید عنوان رویداد و همچنین زمان شروع رویداد را تعیین نمود و برای مشخص نمودن زمان پایان رویداد می‌بایست گزینه «تاریخ و زمان پایان رویداد» را فعال نمود. همچنین اطلاعات دیگری مانند شرح رویداد، مکان، تصویر و همچنین سطح دسترسی افراد به رویداد مورد نظر و اجازه دعوت شدن توسط دیگر کاربران وجود دارد. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی گزینه «افزودن رویداد جدید»، رویداد ساخته می‌شود.

شکل 2: ساخت رویداد جدید

رویداد ساخته‌شده در قسمت رویدادهای آینده قرار می‌گیرد، همچنین رویدادهایی که زمان آن‌ها به پایان رسیده در بخش «گذشته» قرار می‌گیرد و اگر کاربر بخواهد تمامی رویدادهایی را که ساخته است را مشاهده نماید می‌تواند بر روی گزینه «رویدادهای من» کلیک نماید. تمامی دعوت‌نامه‌هایی که برای یک کاربر فرستاده می‌شود در بخش «دعوت‌نامه» قرار دارد.

شکل 3: دعوت‌نامه رویداد ارسال‌شده برای کاربر

کاربر سازنده و یا کاربرانی که به رویداد دعوت‌شده‌اند با کلیک بر روی پیوند رویداد وارد صفحه‌ای مطابق شکل 4 می‌شوند.

شکل 4: نمایش صفحه مربوط به رویداد

در ابزارک «جزئیات» اطلاعات مربوط به جزئیات رویداد، افراد شرکت‌کننده، شرح رویداد و دیوار برای گذاشتن نظرات دیده می‌شود. همچنین سازنده رویداد امکان ویرایش و یا حذف رویداد را دارد.

افزونه_رخدادها.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45