ابزار سایت

افزونه_رخدادها

این یک نگارش قدیمی از این مطلب است!

فصل 20- افزونه «رخدادها»

20-1- مقدمه

برای اطلاع‌رسانی درباره هر موضوعی می‌توان از رخداد استفاده کرد. به عنوان مثال کاربران در صورتی که قصد برگزاری جلسه و یا ملاقات با دوستان را داشته باشند می‌توانند از این افزونه استفاده نمایند؛ بدین صورت که رخدادی را ایجاد کرده و افراد مورد نظر را به آن دعوت نموده و همچنین از تعداد شرکت‌کنندگان در این رخداد مطلع شوند.

20-2- شرح افزونه

افزونه «رخدادها» بستری را برای تعریف رویداد، دعوت از دوستان برای پیوستن به آن و همچنین به اشتراک‌گذاری آن ارائه می‌کند.

شکل 1: افزودن رخداد

همان‌طور که در شکل 1 مشاهده می‌شود با کلیک بر روی گزینه «افزودن رخداد جدید» کاربر وارد صفحه‌ «ایجاد رخداد» می‌شود (شکل 2). برای ساختن یک رخداد باید عنوان رخداد و همچنین زمان شروع رخداد را تعیین نمود و برای مشخص نمودن زمان پایان رخداد می‌بایست گزینه «تاریخ و زمان پایان رخداد» را فعال نمود. همچنین اطلاعات دیگری مانند شرح رخداد، مکان، تصویر و همچنین سطح دسترسی افراد به رخداد مورد نظر و اجازه دعوت شدن توسط دیگر کاربران وجود دارد. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی گزینه «افزودن رخداد جدید»، رویداد ساخته می‌شود.

شکل 2: ساخت رخداد جدید

رخداد ساخته‌شده در قسمت رخدادهای آینده قرار می‌گیرد، همچنین رخدادهایی که زمان آن‌ها به پایان رسیده در بخش «گذشته» قرار می‌گیرد و اگر کاربر بخواهد تمامی رخدادهایی را که ساخته است را مشاهده نماید می‌تواند بر روی گزینه «رخدادهای من» کلیک نماید. تمامی دعوت‌نامه‌هایی که برای یک کاربر فرستاده می‌شود در بخش «دعوت‌نامه» قرار دارد.

شکل 3: دعوت‌نامه رخداد ارسال‌شده برای کاربر

کاربر سازنده و یا کاربرانی که به رخداد دعوت‌شده‌اند با کلیک بر روی پیوند رخداد وارد صفحه‌ای مطابق شکل 4 می‌شوند.

شکل 4: نمایش صفحه مربوط به رخداد

در ابزارک «جزئیات» اطلاعات مربوط به جزئیات رخداد، افراد شرکت‌کننده، شرح رخداد و دیوار برای گذاشتن نظرات دیده می‌شود. همچنین سازنده رخداد امکان ویرایش و یا حذف رخداد را دارد.

افزونه_رخدادها.1474090741.txt.gz · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45