ابزار سایت

افزونه_صفحه_اصلی_تلفن_همراه

فصل 58- افزونه صفحه اصلی تلفن همراه

56-1- مقدمه

هدف از ایجاد افزونه «صفحه اصلی تلفن همراه»، ارائه صفحه‌ای در نسخه تلفن همراه بوده تا کاربری سامانه را در آن نسخه بهبود دهد.

56-2- شرح افزونه

این افزونه با پشتیبانی از افزونه‌های دیگری نظیر تازه‌ها، گروه، پیام و مخطابین، صفحه‌ای در نسخه تلفن همراه ارائه می‌کند تا کاربران بتوانند به صورت آسان‌تر با موتوشاب در نسخه تلفن همراه کار کنند. این افزونه یک منو به فهرست منوی موجود در نسخه تلفن همراه اضافه می‌کند. کاربر مدیر می‌تواند منوی ایجاد شده را به عنوان اولین منو (صفحه اصلی) استفاده کرده تا کاربران با ورود به شبکه اجتماعی، به این صفحه هدایت شوند. شکل 1 نشان‌دهنده صفحه ایجاد شده از این افزونه است.

شکل 1: نمایی از صفحه تولید شده توسط افزونه «صفحه اصلی تلفن همراه» همچنین این افزونه، تعداد پیام‌های خوانده نشده را در تب پیام‌ها به کاربران نشان داده و در تب تنظیمات این صفحه، کاربران امکان مشاهده نمایه، ویرایش نمایه، ویرایش ترجیحات و خروج را نیز دارند. شکل 2 نشان‌دهنده نمایی از تب تنظیمات این صفحه است.

شکل 2: نمایی از تب تنظیمات افزونه «صفحه اصلی تلفن همراه»

این افزونه تنها مطالبی را در صفحه ایجاد شده به کاربر نشان می‌دهد که مختص کاربر باشد. برای مثال در تب گروه‌های من، تنها گروه‌هایی که کاربر عضو آن‌ها بوده به کاربر نمایش داده شده و در تب مخاطبین، تنها مخاطبین کاربر به او نشان داده می‌شود.

در بخش مدیریت، بخش تنظیمات افزونه مذکور، امکان فعال‌سازی نمایش هرکدام از تب‌ها وجود دارد شکل 3. شکل 3: نمایی از تنظیمات مدیریت افزونه «صفحه اصلی تلفن همراه»

همچنین امکان تغییر ترتیب تب‌ها به صورت دلخواه نیز به صورت کشیدن و رها کردن فراهم شده است شکل 4. لازم به ذکر است تغییرات به صورت خودکار در هر مرحله از ویرایش ذخیره و اعمال می‌شوند. شکل 4: جابجایی ترتیب تب‌ها در «صفحه اصلی تلفن همراه»

افزونه_صفحه_اصلی_تلفن_همراه.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45