ابزار سایت

افزونه_نظرسنجی-جدید

فصل 70- افزونه نظرسنجی جدید

70-1- مقدمه

افزونه نظرسنجی جدید امکان ایجاد نظر سنجی به صورت سوالات چند گزینه‌ای را توسط کاربران شبکه اجتماعی فراهم می‌کند. همچنین این قابلیت نیز وجود دارد که در صورت اجازه ایجاد کننده نظر سنجی، سایر کاربران گزینه‌های مورد نظرشان که در میان انتخاب‌ها موجود نیست را بیفزایند.

70-2- شرح افزونه

پس از نصب افزونه مطابق شکل 1 در قسمت تازه‌ها آیکون مربوط به نظرسنجی افزوده می‌شود:

شکل 1: افزونه نظرسنجی

پس از کلیک بر روی آیکون مربوطه، کاربر می‌تواند یک نظر سنجی ایجاد کند. مطابق شکل 2 برای ایجاد نظر سنجی کاربر باید در بخش مشخص شده در تازه‌ها «چه خبر؟» عنوان یا پرسش نظرسنجی را وارد کند. کاربر برای افزودن گزینه به نظرسنجی باید در محل مشخص شده که با «افزودن یک انتخاب جدید…» مشخص شده است، گزینه مورد نظر خود را درج کند و سپس با کلیک بر روی علامت + گزینه را به نظرسنجی اضافه کند. کاربر می‌تواند با تغییر حق دسترسی «چه کسانی پاسخ اضافه کنند» به «همه» یا «فقط دوستانم» امکان افزودن گزینه جدید را به سایر کاربران بدهد. علاوه بر این تعداد رای کاربران برای یک نظر سنجی را نیز می‌توان کنترل کرد و برای آن «یک گزینه» یا «چندین گزینه» را در نظر گرفت. همچنین با انتخاب حق دسترسی نحوه نمایش نظرسنجی به سایر کاربران قابل مدیریت است.پس از کلیک بر روی ارسال نظرسنجی منتشر می‌شود و با توجه به حق دسترسی، نظرسنجی قابل نمایش برای کاربران خواهد بود.

شکل 2: نحوه ایجاد نظرسنجی

پس از انتشار نظرسنجی یا در حین ایجاد نظرسنجی کاربر می‌تواند پاسخ‌های مربوط به نظرسنجی را ویرایش یا حذف کند برای این کار کافی است کاربر موس را روی گزینه مورد نظر برده و پس از نمایش آیکون‌های مشخص شده، گزینه مورد نظر را ویرایش یا حذف کند.

شکل 3: حذف یا ویرایش پاسخ‌ها

پس از انتشار نظرسنجی، نظرسنجی با توجه به حق دسترسی مشخص‌شده در نظرسنجی، برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود. کاربران می‌توانند گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند یا در صورتی که اجازه افزودن گزینه را داشته باشند، گزینه مورد نظر خود را اضافه کنند. همچنین کاربران می‌توانند تعداد آراء مربوط به یک گزینه و تصویر کوچکی از کاربرانی به گزینه‌ها رای داده‌اند را مشاهده کنند. گزینه‌هایی که رای بیشتری داشته باشند قسمت رنگی آنها بزرگتر خواهد بود.

شکل 4: اطلاعات مربوط به یک نظر سنجی منتشر شده

70-2-1- صفحه نظرسنجی‌ها

پس از نصب این افزونه، منوی نظرسنجی به مجموع منوهای شبکه اجتماعی افزوده می‌شود. در این صفحه نظرسنجی‌های منتشر شده به صورت دسته‌بندی شده با توجه به حق دسترسی آن‌ها به کاربران نمایش داده می‌شوند. در زبانه «تمام نظرسنجی‌ها» نظرسنجی‌های کاربر و نظرسنجی‌هایی که حق دسترسی آن‌ها «همه» در نظر گرفته شده است، نمایش داده می‌شود. در زبانه «محبوب‌ترین‌ها» نظرسنجی‌های کاربر و نظرسنجی‌هایی که حق دسترسی آن‌ها «همه» در نظر گرفته شده است، با توجه به تعداد رأیی که به آن‌ها داده شده است، مرتب شده‌ و نمایش داده می‌شوند. در زبانه «نظرسنجی‌های دوستان» نظرسنجی‌های دوستان کاربر که حق دسترسی نظرسنجی را «دوستان من» در نظر گرفته‌اند نمایش داده می‌شود. در نهایت زبانه «نظرسنجی‌های من» حاوی تمام نظرسنجی‌هایی است که توسط کاربر ایجاد شده‌اند.

شکل 5: صفحه نظرسنجی‌ها

افزونه_نظرسنجی-جدید.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45