ابزار سایت

افزونه_ویدیو

فصل 19- افزونه «ویدیو»

19-1- مقدمه

بخش ویدیو نمایش‌دهنده ویدیوهای به اشتراک گذاشته‌شده توسط خود کاربر و یا کاربران دیگر است.

19-2- شرح افزونه

کاربر با انتخاب گزینه «ویدیو» از نوارابزار مطابق شکل 1 وارد بخش ویدیوها شده و در آن‌جا با کلیک بر روی «اضافه‌سازی ویدیو» می‌تواند ویدیوهای مورد نظر خود را بارگذاری کند. همچنین در این بخش می‌توان آخرین ویدیوهایی که توسط کاربران دیگر قرار داده‌شده و یا ویدیوهایی که بیشترین امتیاز را توسط کاربران گرفته‌اند. برای جست‌وجو کردن ویدیوها و مشاهده برچسب‌ها می‌توان بر روی گزینه «مرور به‌وسیله برچسب» کلیک کرد و ویدیو مورد نظر را جست‌وجو نمود.

شکل 1: صفحه «مرور ویدیوها»

کاربر با کلیک بر روی یک ویدیو وارد صفحه‌ای مطابق شکل 2 شده و می‌تواند در بخش نظرات که پایین ویدیو قرار دارد نظر خود را در مورد ویدیو بنویسد و همچنین مجموع امتیاز داده‌شده توسط کاربران دیگر و یا امتیازی که خود کاربر به ویدیو داده است را مشاهده نماید. علاوه بر این امکان مشاهده فهرست سایر ویدیوهای کاربری که ویدیو را بارگذاری کرده است، نیز وجود دارد. همچنین امکان ثبت گزارش تخلف برای ویدیو و دیدگاه‌های کاربران دیگر و جود دارد.

شکل 2: صفحه باز کردن یک ویدیو

در این بخش صاحب ویدیو امکان تعیین سطح دسترسی، پاک کردن ویدیو و یا ویرایش اطلاعات ویدیو را مطابق شکل 3 دارد. شکل 3: امکانات صاحب ویدیو

همچنین صاحب ویدیو می‌تواند در بخش دیوار مطابق شکل 4 دیدگاه کاربران دیگر و یا نظرات خود را حذف کرده و یا گزارش تخلف دیدگاه کاربران دیگر را به مدیر سامانه اطلاع دهد.

شکل 4: حذف کردن و یا گزارش تخلف دیدگاه‌ها در قسمت دیوار

19-2-1- افزودن ویدیو

در بخش «ویدیو» با استفاده از کد نمایش وبگاه‌های منبع فیلم مانند «یوتیوب» می‌توان ویدیو مورد نظر را بارگذاری کرده و همچنین اطلاعاتی مانند عنوان، توضیحات درباره ویدیو، انتخاب برچسب برای ویدیو جهت یافتن در جست‌وجو و همچنین سطح دسترسی به ویدیو را مشخص نمود. در صورتی که کاربر تمایل به بارگذاری از وبگاه «آپارات» را داشته باشد می‌بایست علاوه بر نصب افزونه «ویدیو»، افزونه «پشتیبانی از ویدیوهای آپارات» را نیز نصب کند.

شکل 5: افزودن ویدیو

در قسمت «کد ویدیو» کاربر می‌تواند از وبگاه‌های دیگر کد ویدیو مورد نظر را دریافت کرده و در اینجا وارد نماید. پس از بارگذاری، ویدیو وابسته به نوع سطح دسترسی تعیین‌شده در قسمت داشبورد دوستان کاربر قابل مشاهده است.

19-3- قابلیت‌های مدیریتی

مدیر سامانه می‌تواند ویدیوهای ایجاد شده توسط سایر کاربران را مطابق مطابق شکل 6 حذف، ویرایش و یا ویژه کند.

شکل 6: قابلیت‌های مدیریتی افزونه ویدیو

مدیر سامانه در بخش «تنظیمات افزونه ویدیو» امکان تنظیماتی مانند اندازه نمایش ویدیو در صفحه برای اجرا‌کننده ویدیو و تعداد ویدیو نمایش داده‌شده در صفحه «فهرست ویدیو» را دارد. همچنین می‌تواند بیشینه تعداد ویدیوهای بارگذاری شده برای هر کاربر را مشخص نماید.

شکل 7: تنظیمات مدیریت افزونه ویدیو

افزونه_ویدیو.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45