ابزار سایت

افزونه_پایش_فرزندان

فصل 10- افزونه‌ «پایش فرزندان»

10-1- مقدمه

هدف از ایجاد این افزونه، شناسایی فرزندان هنگام ثبت‌‏نام و فراهم‌سازی امکان کنترل فرزند توسط والدین او است.

10-2- شرح افزونه

به کاربرانی که در هنگام ثبت‌‏نام، سنی کمتر از مقدار تعیین‌شده توسط مدیر را انتخاب کنند، فیلدی مطابق شکل 1 با عنوان «رایانامه والد» نشان داده می‌‏شود تا والد خود را مشخص کرده و رایانامه‌‏ای شامل لینک ثبت‏‌نام برای والد او ارسال شود.

شکل 1: نمایش درخواست رایانامه والد در صورتی که کاربر سن کمتر از 13 سال دارد

شکل 31: نمایش درخواست رایانامه والد در صورتی که کاربر سن کمتر از 13 سال دارد والد می‌‏تواند توسط لینک ارسالی به رایانامه خود، در صورت عضو نبودن در شبکه، وارد فرم ثبت‌‏نام شده و عضو شبکه اجتماعی شود. کاربرانی که به عنوان والد شناخته شوند، توسط صفحه‏‌ای که از منوی بالا با عنوان «فرزندان» قابل دسترسی است، می‌توانند فرزندان خود را مشاهده کرده و به جای آن‌‏ها وارد شبکه اجتماعی شوند. شکل 2 نشان‌دهنده صفحه «فرزندان» است که تمامی فرزندان را به والدشان نشان می‏‌دهد.

شکل 2: صفحه نمایش فرزندان کاربر

زمانی که والد به عنوان فرزند وارد شبکه اجتماعی شود، گزینه‌‏ای به منوی او با عنوان «خروج از حساب کاربری فرزند و ورود به حساب کاربری اصلی» اضافه می‏‌شود تا بتواند از حساب کاربری فرزند خارج شده و وارد حساب کاربری خود شود.

10-3- قابلیت‌های مدیریتی

مدیر این افزونه در بخش مدیریت، قابلیت تعیین مرز سن کودک و بزرگسال را داشته تا در هنگام ثبت‏‌نام، بعد از انتخاب تاریخ تولد توسط کاربر، مشخص شود که او کودک محسوب می‏‌شود یا خیر. شکل 3 نشان‌دهنده تنظیمات بخش مدیریت این افزونه است.

شکل 3: بخش تنظیمات افزونه «پایش کودکان»

افزونه_پایش_فرزندان.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45