ابزار سایت

بلاگ_ها

فصل 4- بلاگ‌ها

هدف این افزونه، نمایش بلاگ‌های ساخته‌شده توسط کاربران است. کاربر می‏تواند با وارد شدن به بخش «بلاگ‌ها»، بلاگ جدیدی تولید کرده و بلاگ‏ تولیدشده در صفحه «اصلی» و صفحه «نمایه اشخاص» نشان داده می‏شوند. همچنین کاربران با وارد شدن به صفحه «بلاگ»، می‏‌توانند آخرین بلاگ‌ها، بالاترین بلاگ‌ها از نظر امتیاز و مواردی که بیشتر از سایرین مورد بحث قرار گرفته‌اند را مشاهده کرده و یا به‌وسیله برچسب، بلاگ مورد نظر را جستجو کنند.

شکل 1: صفحه «بلاگ‌ها»

در این بخش تمامی کاربران با کلیک بر روی «ایجاد نوشته جدید» امکان ساخت بلاگ برای خود را دارند، کاربر در هنگام ایجاد بلاگ توانایی ذخیره کردن بلاگ به عنوان پیش‏‌نویس را دارد در این حالت تا زمان تکمیل و انتشار نوشته، کاربران دیگر امکان مشاهده آن را ندارند؛ اما با کلیک بر روی «انتشار»، نوشته توسط دیگر کاربران قابل مشاهده است. همچنین در هنگام ایجاد بلاگ می‌‏توان «برچسب‏‌ها»، «عنوان» و «متن خبر» را وارد کرد شکل 2 نمایی از فرم ایجاد بلاگ را نشان می‏دهد.

شکل 2: نمایی از فرم ایجاد خبر در افزونه اخبار

فهرست بلاگ‌های تولیدشده توسط کاربران که سطح دسترسی تعیین‌شده آن‌ها در بخش «حریم خصوصی» به صورت «همه» تعیین شده است در صفحه «بلاگ» قابل مشاهده بوده و کاربران می‌توانند فهرستی از بلاگ‌ها به همراه توضیح مختصری از هر بلاگ را مشاهده کرده و یا در صورت نیاز وارد هر بلاگ شده و توضیحات کامل آن را مشاهده کنند و همچنین دیدگاه‌های خود را در ارتباط با آن بنویسند. شکل 3 نمایی از صفحه فهرست بلاگ‌هایی با سطح دسترسی عمومی را نشان می‌دهد.

شکل 3: نمایی از فهرست بلاگ‌های تولیدشده با سطح دسترسی عمومی

همچنین کاربر، در نمایه خود می‌تواند بلاگ‌های تولیدشده توسط خود را مشاهده کرده یا با کلیک بر روی دکمه «نمایش به همه»، وارد فهرست تمامی بلاگ‌ها شود. شکل 3 نمایی از ابزارک «بلاگ» در نمایه یک کاربر را نشان می‌دهد.

شکل 4: نمایی از ابزارک بلاگ در نمایه کاربر

بلاگ_ها.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45