ابزار سایت

تصاویر

کاربر با انتخاب گزینه «تصویر» از نوارابزار که در شکل 1 قابل مشاهده است وارد صفحه تصویر می‌شود. در این صفحه می‌توان تصاویر به اشتراک گذاشته‌شده توسط کاربران سامانه را مشاهده نمود. بخش «تصویر» شامل زبانه‌های زیر است که در ادامه توضیح داده شده است.

  • ساختن آلبوم
  • بارگذاری تصاویر
  • جستجو
  • تصاویر من

11-1- ساختن آلبوم

ساخت آلبوم برای دسته‌بندی تصاویر بر اساس موضوع و یا سلایق شخصی است.

شکل 1: مرور تصاویر

در این صفحه کاربر با کلیک بر روی گزینه «ساختن آلبوم» وارد صفحه‌ای مطابق شکل 2 می‌شود. در این صفحه کاربر می‌تواند نام آلبوم مورد نظر و همچنین توضیحات در مورد تصویر را وارد نماید. سپس با کلیک بر روی گزینه «افزودن تصویر»، تصاویر مورد نظر خود را در آلبومی که ساخته بارگذاری نماید.

شکل 2: افزودن تصویر

11-2- بارگذاری تصاویر

در صفحه اصلی تصاویر با انتخاب زبانه «بارگذاری» صفحه‌ای مطابق شکل 3 برای کاربر نمایش داده می‌شود. در این صفحه‌ کاربر می‌تواند تصاویر مورد نظر خود را انتخاب نماید و سپس با انتخاب آلبومی که می‌خواهد تصاویر را در آن قرار دهد و تصاویر مورد نظر را بارگذاری و ثبت نماید. توجه شود که انتخاب و یا ساخت آلبوم برای بارگذاری تصاویر توسط کاربر اجباری هست. پس از بارگذاری تصویر، با توجه به سطح دسترسی که کاربر برای مشاهده تصویر توسط کاربران دیگر تعیین کرده وارد داشبورد دوستان او می‌شود.

شکل 3: بارگذاری تصویر

11-3- جستجو در تصاویر

با کلیک بر روی گزینه «جستجو» کاربر می‌تواند تصویر مورد نظر را بر اساس نام تصویر و یا نام کاربری که آن را بارگذاری کرده است جستجو کند.

شکل 4: جستجوی تصاویر

با واردسازی عبارت موردنظر در قسمت جستجو، عبارت وارد شده با استفاده از جاوا اسکریپت بررسی و سپس صحت عبارت واردشده بررسی می‌شود (عبارت مورد جستجو توسط کاربر مقداری بیشتر از 0 باشد). در ادامه نتیجه عبارت واردشده در میان داده‌های موجود در تصاویر بررسی می‌شود.

نکته1: در قسمت «توضیحات» مربوط به تصاویر در هنگام ایجاد تصویر و یا ویرایش آن، می‌توان برای تصویر موردنظر برچسب یا برچسب‌هایی ایجاد نمود. کافیست ابتدای هر برچسب کاراکتر”#” وارد شود و در صورت وجود چند برچسب، می‌بایست فاصله 1 میان برچسب‌ها رعایت شود.

با توجه به نکات گفته‌شده در بالا، بررسی می‌شود اگر ابتدای عبارت واردشده توسط کاربر “#” باشد، منظور کاربر کلیه تصاویری است که دارای برچسب موردنظر می‌باشند و جستجو با استفاده از برچسب واردشده انجام می‌شود و اگر ابتدای عبارت واردشده «@» بود، عبارت جستجو نام کاربری بوده و کلیه تصاویر مربوط به نام کاربری واردشده جستجو می‌گردند. درصورتی‌که عبارت جستجو هیچ‌کدام از موارد اشاره‌شده نبود، عبارت واردشده در قسمت «توضیحات» تصاویر جستجو می‌شود.

در کلیه جستجوهای انجام‌شده، تنظیمات مربوط به حریم خصوصی برای تصاویر در نظر گرفته می‌شود.

11-4- تصاویر من

در زیر هر عکس مشخصات تصویر شامل نام تصویر، امتیازی که توسط کاربران به تصویر داده شده و نظرات درباره تصویر نمایش داده شده است. همچنین با بردن موس بر روی تصویر فلشی به سمت پایین نشان داده می‌شود که با کلیک بر روی آن مطابق شکل 5 کاربر می‌تواند تصویر را بارگیری، ویرایش و یا پاک (توسط صاحب تصویر) نماید. با کلیک بر روی تصویر هم پنجره‌ای باز می‌شود که در آنجا کاربر می‌تواند نظر خود را در رابطه با تصویر بنویسد و یا به تصویر امتیاز دهد. شکل 5: نمایش مشخصات تصویر

در همین صفحه کاربر می‌تواند تصاویر و آلبوم‌هایی را که خود، بارگذاری کرده را مطابق شکل 6 مشاهده نماید.

شکل 6: مشاهده تصاویر من

1) Space
تصاویر.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45