ابزار سایت

داشبورد

فصل 6- داشبورد

هر کاربر صفحه‌ای تحت عنوان «داشبورد» را نیز دارا است. یکی از تفاوت‌های مهم بین داشبورد و نمایه این است که یک کاربر امکان مشاهده داشبورد کاربر دیگری را به هیچ عنوان ندارد. این در حالی است که صفحه «نمایه» هر کاربری در صورت داشتن حق دسترسی مناسب توسط کاربران دیگر قابل مشاهده است. صفحه «داشبورد» شامل بخش‌هایی از جمله: «تازه‌ها»، دسترسی سریع به بخش‌های دیگر سامانه و برخی از تنظیمات مربوط به کاربر است که در ادامه به طور کامل هر بخش توضیح داده شده است. همچنین در این صفحه می‌توان مختصری از بخش‌های دیگر سامانه و مطالب گذاشته‌شده در سامانه را مشاهده کرد.

شکل 1: صفحه «داشبورد»

صفحه «داشبورد» دربرگیرنده تمامی نوشته‏‌ها و فعالیت‏‌های مربوط به کاربر است. کاربران با نظر دادن یا پسند کردن یک نوشته، یک اشتراک از آن نوشته را برای خود ایجاد کرده و در صورت ایجاد هرگونه فعالیتی در آن نوشته، در داشبورد کاربر، به او اطلاع‌رسانی می‏شود. همچنین در صورت ایجاد یک نوشته یا فعالیت توسط دوستان کاربر، نوشته یا فعالیت ایجادشده در داشبورد او قابل نمایش است. موارد قابل مشاهده در صفحه «داشبورد» در شکل 1 قابل مشاهده است.

شکل 2: حریم خصوصی فراهم‌شده برای صفحه «داشبورد»

6-1- تازه‌ها

در ابتدای قسمت تازه‌ها همان‌طور که در شکل 3 مشخص شده می‌توان به اشتراک‌گذاری مطالب پرداخت. همچنین با استفاده از گزینه کاربر می‌تواند تصویر یا ویدیو به مطلب الصاق کند. با استفاده از گزینه «حق دسترسی» کاربر می‌تواند میزان دسترسی افراد دیگر به مطلب خود را تعیین نماید.

شکل 3: اشتراک‌گذاری مطلب

در این بخش تصاویر، ویدیوها، موضوعات مطرح‌شده در انجمن‌ها و مطالب به اشتراک گذاشته‌شده‌ای که کاربر آن را پسندیده، بر روی آن نظر داده، خود کاربر به اشتراک گذاشته و یا حق دسترسی مشاهده آن را دارد قابل مشاهده است. به طور کلی موارد زیر در این بخش برای کاربر قابل مشاهده است:

  • نوشته‌های کاربر، دوستان او و کسانی که کاربر دنبال می‌کند. در واقع کاربر فقط نوشته‌هایی را مشاهده می‌کند که اجازه مشاهده آن‌ها را دارد.
  • فعالیت‌های کاربر، دوستان او و کسانی که کاربر دنبال می‌کند. در واقع کاربر فقط فعالیت‌هایی را مشاهده می‌کند که اجازه مشاهده آن‌ها را دارد.

همان‌طور که در شکل 4 مشاهده می‌شود در زیر هر مطلب اگر بر روی شکل کلیک شود به این معنا است که کاربر مطلب به اشتراک گذاشته‌شده را می‌پسندد و با کلیک بر روی می‌تواند نظر خود را در مورد مطلب مورد نظر بنویسد. اگر کاربر بخواهد مطلبی که خودش در سامانه قرار داده را پاک نمایید، با کلیک بر روی که در کنار تصویر مشخص شده گزینه «پاک کردن نوشته» را انتخاب کرده و مطلب را حذف می‌کند و اگر مطلب توسط کاربر دیگری گذاشته شده باشد می‌تواند بر روی «گزارش تخلف» کلیک کند و آن تخلف را به مدیر سامانه جهت بررسی گزارش دهد.

شکل 4: نمایش مطلب به اشتراک گذاشته‌شده در قسمت تازه‌ها

6-2- دسترسی سریع

در بخش «دسترسی سریع» کاربر می‌تواند به قسمت‌های دیگر سامانه دسترسی داشته باشد. در واقع کاربر می‌تواند با کلیک بر روی هر بخش وارد آن قسمت از سامانه شود و همچنین تعداد اطلاعاتی که در آن بخش وجود دارد را روبروی آن مشاهده کند.

شکل 5: دسترسی سریع

داشبورد.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45