ابزار سایت

پیاده_سازی_نقشه_سایت

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
نگارش بعد
نگارش قبل
پیاده_سازی_نقشه_سایت [2017/05/27 13:22]
127.0.0.1 ویرایش خارجی
پیاده_سازی_نقشه_سایت [2019/01/15 12:45] (فعلی)
خط 1: خط 1:
-====== فصل 8 - پیاده سازی نقشه سایت (Sitemap) ======+====== فصل 8 - پیاده سازی نقشه سایت (SEO) ======
 ===== 8-1- مقدمه ===== ===== 8-1- مقدمه =====
 بهره‌مندی از یک سایت خوب با امکانات موتور جستجو یکی از المان‌های کلیدی موفقیت در زمینه کسب و کار است. اکیداً توصیه می‌شود تا صفحات سامانه اندیس‌گذاری شوند تا موتور جستجو بتواند با استفاده از این اندیس‌ها نتایج مناسب را نمایش دهد. بهره‌مندی از یک سایت خوب با امکانات موتور جستجو یکی از المان‌های کلیدی موفقیت در زمینه کسب و کار است. اکیداً توصیه می‌شود تا صفحات سامانه اندیس‌گذاری شوند تا موتور جستجو بتواند با استفاده از این اندیس‌ها نتایج مناسب را نمایش دهد.
خط 240: خط 240:
 مشاهده sitemap توسط تابع sitemap در کلاس seo_service انجام می‌شود. مشاهده sitemap توسط تابع sitemap در کلاس seo_service انجام می‌شود.
  
-در ابتدا می‌بایست حتماً نوشته زیر در انتهای فایل robots.txt اضافه شود:+در ابتدا می‌بایست حتماً ​پس از جایگزینی آدرس سامانه با عبارت {siteurl}، ​نوشته زیر در انتهای فایل robots.txt اضافه شود:
  
-Sitemap: http://localhost/​sitemap.xml+Sitemap: http://{siteurl}/​sitemap.xml
  
 با توجه به محدودیت‌های تعیین‌شده در تنظیمات مربوط به ساخت sitemap مانند حداکثر تعداد url هایی که می‌توان در یک فایل تعریف کرد، لینک ارتباطی میان url ها در داخل فایل‌های sitemap با استفاده از کلمه کلیدی part انجام می‌شود. موتورهای جستجو مانند گوگل نیز از این کلمه برای شناسایی ارتباط میان بخش‌هایی مختلف استفاده می‌کنند. با توجه به محدودیت‌های تعیین‌شده در تنظیمات مربوط به ساخت sitemap مانند حداکثر تعداد url هایی که می‌توان در یک فایل تعریف کرد، لینک ارتباطی میان url ها در داخل فایل‌های sitemap با استفاده از کلمه کلیدی part انجام می‌شود. موتورهای جستجو مانند گوگل نیز از این کلمه برای شناسایی ارتباط میان بخش‌هایی مختلف استفاده می‌کنند.
پیاده_سازی_نقشه_سایت.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45