ابزار سایت

کاربردهای_کران_جاب

کران‌جاب سازوکاری به جهت اجرای دوره‌ای برخی قابلیت‌ها در موتوشاب است. به عنوان مثال ممکن است نیاز باشد تا عملی هر یک دقیقه یک‌بار و عملی دیگر هر شش ماه یک‌بار اجرا شود. به طور کلی فایل اصلی run.php واقع در پوشه ow_cron، تمام پلاگین ها را بررسی میکند که آیا دارای فایل cron.php در ریشه پوشه مختص به خود هستند یا خیر، در صورت پیدا کردن چنین فایلی تابع نوشته شده داخل آن را اجرا می کند. این سازوکار در قسمت‌های مختلف موتوشاب کاربردهای مهمی داشته که برخی از این موارد عبارت‌اند از: ا * فزونه تولد‌: با استفاده از کران‌جاب، تاریخ‌های تولد خود کاربر و یا افراد دیگر مانند دوستان را برای آگاه‌سازی بررسی می‌کند.

  • افزونه بلاگ: با استفاده از کران‌جاب، در صورت حذف این افزونه کلیه تصاویر ارسالی مربوط به آن را حذف می‌کند.
  • افزونه رویداد: با استفاده از کران‌جاب، در صورت به اتمام رسیدن تاریخ رویدادهای موجود، کلیه اعلان‌های مربوطه و همچنین دعوتنامه‌های مرتبط با آن را حذف می‌کند.
  • افزونه اخبار: با استفاده از کران‌جاب، در صورت حذف افزونه کلیه تصاویر ارسالی افزونه را حذف می‌کند.
  • افزونه رایانامه: با استفاده از کران‌جاب، کلیه رایانامه‌هایی که می‌بایست ارسال شوند، مانند رایانامه تایید عضویت، رایانامه فعالیت‌های انجام شده و … ارسال می‌شوند.
  • افزونه حریم خصوصی: با استفاده از کران‌جاب، امکان به‌روزرسانی سطح دسترسی نوشته‌های پیشین کاربر مهیا می‌شود. در صورت عدم استفاده از سازوکار کران‌جاب، سامانه مجبور به اجرای این فرایند سنگین در حین پردازش درخواست کاربر بوده که کندی قابل ملاحظه‌ای را منجر خواهد شد.
  • و غیره.
کاربردهای_کران_جاب.txt · آخرین ویرایش: 2019/01/15 12:45